Tizennégy évvel ezelőtt, 2011. január 21-én gurították át az átadást jelképező sörös hordót a szolnoki Tiszavirág hídon. A különleges alakú híd azóta is Szolnok jelképe.

A híd ünnepélyes alapkőletételének napja 2009. augusztus 9. volt, melyet az önkormányzat a szolnoki hídverés napjának keresztelt el.
Az építkezési munkálatok előtti tereprendezés 2009 szeptemberének végén kezdődött. December végéig elkészült a mederhíd jobb parti mélyalapozása, azonban a szokatlanul hideg tél és az áradások miatt a helyszíni munkálatokat fel kellett függeszteni. A szerkezetet Budapesten készítették, melyet azonban az időhiány miatt ott is szereltek össze, s a 390 tonnás acélszerkezet így közúti szállításra alkalmatlanná vált. Ezért a szerkezetet két uszályra rakták és a Dunán és a Tiszán szállították Szolnokig. A híddarabok 2010. augusztus 17-én érkeztek Szolnokra. Így az eredetileg szeptember 1-jére tervezett átadást is el kellett halasztani. A híd műszaki átadását november 29-én kezdték meg, amikor a forgalmi átadást december 17-re tervezték, azonban ezt a határidőt sem sikerült tartani.
Egy, a hídon cölöperősítést végző 49 éves férfi szeptember 17-én beleesett a Tiszába, testét napokkal később találták meg.
A hidat ünnepélyesen – az eredetileg tervezett időpont után 151 nappal – 2011. január 21-én adták át. Érdekesség, hogy az ünnepségen részt vett Homolya Róbert, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség végrehajtási elnökhelyettese is, aki ma a Stadler szolnoki gyárának a vezetője.
A beruházás a „Szolnok a Tisza fővárosa” program keretében valósult meg. Az 5 milliárd forintos fejlesztésből 2 milliárd forintba került a híd és az északi hídfőnél épült dísztér. A híd tervezője a Pont-TERV Zrt., megépítésével a Közgép Zrt.-t bízták meg. A híd vezető tervezője Pálossy Miklós okleveles építőmérnök volt. Az építészet és térrendezés dr. Gajdos István (A.D.U. Építész Iroda Kft.) munkája. A hidat a megyeszékhely jelképének szánták. A híd formája a névadó tiszavirágot mintázza.
A teljes költség mintegy 30 százaléka az EU kohéziós alapjából származott.
2016-ban az értéktár bizottság felvette a Tiszavirág hidat a szolnoki értéktárba.
Érdekesség lehet az is, hogy létezik egy 813 követővel rendelkező Facebook-oldal is a hídról, amihez a bejegyzések szerint egy éve nem nyúltak.