A felső vízgyűjtőre lehullott csapadék miatt a Tiszán vízszintemelkedés alakult ki, ennek hatására a következő napokban a folyó Kisköre alatti szakaszán a vízállások egy-másfél méter közötti növekedésére kell számítani.

A Kötivizig 11 kiemelt mérőállomásának adatai alapján az igazgatóság területén az elmúlt 72 órában nem észleltek esőt, a Tisza részvízgyűjtőiről pedig az elmúlt 24 órában nem jelentettek jelentős csapadékot.
Folyóink vízjárása
A Tisza vízállása július 21-én 7 órakor Kisköre-alsónál mínusz 203 cm, Tiszaroffnál mínusz 159 cm, Szolnoknál mínusz 195 cm, Tiszaugnál pedig mínusz 242 cm volt – ezekben a szelvényekben áradás tapasztalható. A vízhozam Kisköre-alsónál másodpercenként 172,9 köbméterre, míg Szolnoknál 154,9 köbméterre nőtt.
A felső vízgyűjtőn lehullott csapadék hatására a Tiszán kisebb árhullám alakult ki, amelynek következtében a következő napokban a folyó Kisköre alatti, duzzasztásmentes szakaszán 1,0 – 1,5 méter közötti vízszintemelkedésre kell számítani. A vízjárást/vízszintemelkedést azonban az erőművek üzemrendje jelentősen befolyásolhatja.
Július 21-én a Tisza-tó Kisköre-felső vízmércén mért vízállása 743 cm volt, ami a normál nyári vízszintnél 18 cm-rel magasabb. Így Kisköre és Tiszalök között – a tározóban és felette lévő duzzasztott folyószakaszon – megközelítőleg 253 millió köbméter vizet tároznak, ebből a hasznosítható vízkészlet 139,65 millió köbméter. A Tisza-tóba betározott többlet vízkészlet jelenleg lehetővé teszi az összes vízigény szabályozott kielégítését.
A Zagyva vízállása Jászteleknél július 21-én 7 órakor 78 cm volt, alig változó. A folyó alsó szakaszának vízjárását az öntözési célú, ugyancsak szabályozott vízkivételek jelentősen befolyásolhatják.
Csapadék előrejelzés
A HungaroMet az elkövetkező hat napban a Felső-Tisza vízgyűjtőjére 7,6 mm, a Bodrogéra 3,9 mm, a többi vízgyűjtő területre 0,4 – 3,0 mm közötti csapadékot jelez előre. Az igazgatóság területére az elkövetkező hat napban mindössze 0,1 és 0,3 mm közötti csapadék várható – közölte a Kötivizig.