„Holnap ott leszek a Budapest Pride nevű rendezvényen. Magával a felvonulással kevésbé tudok azonosulni, mert szerintem az részben kontraproduktív annak az ügynek, amit képvisel, ennek ellenére úgy érzem, az idei évben a rendezvény más, mint korábban.„

Ezt írta közösségi oldalán Sallai R. Benedek. Túrkeve polgármestere hangsúlyozta, kifejezetten magánemberként vesz részt az eseményen!
Hogy miért?
Így indokolt:
„Soha életemben nem voltam még a “Büszkeség menetén”, közismert nevén, az angol megnevezéséből a “Pride”-on. Országgyűlési képviselőként kaptam többször is meghívást, de nem éreztem úgy, hogy ott dolgom lenne, míg most állampolgárként mégis úgy érzem.
Ebben az évben ugyanis egy nagyon furcsa Pride rendezvény kerül megvalósításra Magyarországon, ugyanis a magyar kormányzat megítélésem szerint a gyülekezési törvény ésszerűtlen, demokráciát sértő korlátozásaival gyakorlatilag törekedett betiltani azt, hogy azok az emberek, akik nem heteroszexuálisnak születtek, azok felvállalják/felvállalhassák saját magukat és vállalják személyiségüket.”
Hozzátette:
„Hiszem azt is, hogy mindezen kérdéseknek nem lenne szabad, hogy a közbeszéd tárgyát képezzék mindaddig, ameddig valamilyen rendszer, mint például a náci Németország vagy épp az Orbán-rezsim is, be nem akarja tiltani, vagy épp koncentrációs táborba nem akarja zárni, vagy el nem akarja lehetetleníteni mindazokat, akik egyszerűen csak valamiben mások.
Hiszem, hogy egy normális demokráciában joguk van az embereknek felvonulni, joguk van véleményt nyilvánítani, és joguk van kiállni ügyekért.”
Közölte azt is, hogy:
„Ismerek magukat jó kereszténynek valló szarházikat, akik jóformán a biblia egyetlen tanítását sem tartják meg, s ismerek ateistákat, akik jó emberek, akik másokon segítenek, akik csak adni akarnak másoknak. Ismerek tróger heteroszexuálisakat, és remek embereket, csodás személyiségeket, akik homoszexuálisok. Több, mint 50 évem alatt úgy tűnik, hogy leginkább jó embereket, és szarháziakat ismerek, és azt, hogy valaki ide- vagy oda tartozik, sem a valláshoz való viszony, sem a szexuális orientáció, sem a politikai szimpátia/preferencia, sem nem, sem bőrszín, sem származás nem befolyásol.”
Hangsúlyozta:
„Szóval, éppen ezért ebben az évben elsőként jómagam is részt kívánok venni magánemberként, NEM a városomat képviselve ezen a rendezvényen, mert hiszek abban, hogy eljön az az idő, amikor már ha a kormányzat átlép egy vonalat, akkor minél többeknek fel kell lépni és kifejezni nemtetszését azon törekvések ellen, melyek államhatalmi eszközökkel sérti a demokrácia alapértékeit és az emberi jogokat.
Márpedig hiszem, hogy az egyetemes emberi jogok mindenkit megilletnek. Hiszem, hogy egy demokráciában a gyülekezéshez való jog nem elvonható.”
Úgy fogalmazott, hogy:
„Nem bírom elviselni azt a képmutató gőgöt, azt a képmutató álszentséget, ahogy magukat a kormányban kereszténynek valló emberek utasítják el a másságot, és akár Jézus szeretetének tanítását megtagadva törekszenek pálcát törni mások felett. Nem tudom elviselni a kormányzat azon törekvését, hogy ellenségképet kreál valakikből, és folyamatosan valakik ellen uszít és gyűlöletet kelt.”
Sallai R. Benedek teljes írása itt olvasható.