Megkoszorúzták azt, a Covid-áldozataira emlékeztető márványtáblát Kisújszálláson, aminek felavatása ellen tiltakozott a város polgármestere, és meghátrált a református egyházközség presbitériuma is, és nem engedélyezte, hogy a Kisúj Tisza sziget a temetőben felavassa az emléktáblát.

A helyi Tisza sziget azt írta, hogy Ferenc pápa a húsvét nagyszombat esti vigília szertartását 2021-ben a koronavírus-járvány alatt, az üres római Szent Péter-bazilikában mutatta be. Az egyházfő kijelentette, a keresztényekre vár a feladat, hogy vigaszt nyújtsanak, magukra vegyék mások terheit, és az élet örömhírét hirdessék a halál idején. A vigília szertartása teljes sötétségben kezdődött, a fények akkor gyulladtak fel, amikor Ferenc pápa az oltárhoz érkezett. Megszólaltak a Szent Péter-bazilika eddig néma harangjai is, amelyek visszhangzottak az emberek nélküli Róma városában.
Úgy folytatták, hogy a csend a némaság, a néma harangok ideje lejárt, most a fény, az együttes megemlékezés ideje jött el.
Mint írták, a harangok nem szólaltak meg Kisújszálláson, de a szívükben megcsendült a szeretet és együttérzés hangja.
Eredetileg úgy volt, hogy Tarr Zoltán, a Tisza Párt alelnöke is beszédet mond majd a temetőnél felavatott táblán, mint református lelkész, Ez ugye elmaradt, ugyanakkor ő is járt a városban és találkozott a tiszásokkal.

Mint közösségi oldalán írta, Cegléd után Kisújszálláson volt, itt is több Tisza sziget tagjai találkoztak és a nemzethangja.hu kampány mellett beszélgettek arról, hogy miként lehet majd erőt venni azon a romláson, amit a jelenlegi kormány okoz nap, mint nap.
Megjegyezte, hogy eltökéltség, nyitottság és megértés sugárzott mindenkibőla, a Fidesz hazugságai, százmilliókkal fizetett félrevezetése nem hat rájuk, és egyre kevesebbekre.
A helyi Tisza egyébként a Nemzet hangja keretében aláírásokat is gyűjtött a hétvégén, amit meg is zavartak.
Mint írták, Kisújszálláson, a piacon aktívan részt vettek, és segítették a Nemzet Hangja szavazás lebonyolítását.
A tapasztalatok felemelőek voltak. Egyik szavazó érkezett a másik után, gyakorlatilag a szavazólapok kiosztása folyamatos volt.
Egyetlen incidens volt, amely megzavarta az egyik szavazót. Egy Széchenyi-díjas és a felesége próbálta győzködni az egyik helyi lakost, hogy ne adja le szavazatát, majd kisebb vita alakult ki a pultnál gazdasági kérdésekről. Nevet nem említettek , de olyan sok Széchenyi-díjasa nincs a városnak. Legutóbb a városhoz kötődő Takaró Mihály kapott ilyen díjat.