Farkas András, a Szolnokon állomásozó MH vitéz Bertalan Árpád 1. Különleges Műveleti Dandár törzszászlósa több alkalommal is külföldön szolgált, most a TV2-n futó A Kiképzés című műsorban látható. A katona a tűzharcokról és az ellenséges személyek kiiktatásáról, de Szomáliáról és a gyerekeiről is mesélt az Indexnek.

A honvédség kötelékében már közel harminc éve dolgozó törzszászlós szerint az új formátum érdekes lett, és visszanézve azt tapasztalja, jól tükrözi mindazt, amit szerettek volna bemutatni.
Persze egy kiképzés alapvetően nem úgy néz ki, ahogy a produkcióban.
Farkas András 1997-ben kezdte a katonai szolgálatot a pécsi 101-es Szigetvári Zrínyi Miklós Vegyes Tüzérdandárnál, ahol hangfelderítő rajparancsnokként szolgált. Már gyerekként is katona szeretett volna lenni, de az élet először más irányba vitte, mígnem mégis rátalált a hivatására. Sorkatonaként kezdte, majd továbbszolgálóként, szerződésesként, végül pedig hivatásos állományba kerülve teljesítette be álmát.
Szolgált Irakban, Afganisztánban és a Balkánon is, a Szomáliában való tartózkodása volt a legnagyobb megméretés számára. Ő volt ugyanis az első magyar katona, akit kivezényeltek oda.
A magánélet és a katonai hivatás összeegyeztetéséről elmondta, hogy párja is a dandárnál dolgozott kiképzőként egészségügyi szakterületen, most a hadműveleti főnökségen szolgál.
Farkas András jelenleg Szolnokon él párjával, korábbi házasságából három gyermeke született. A gyerekei kapcsán elárulta, soha nem erőltette rájuk a katonai pályát, és büszke arra, hogy a saját útjukat járják.