Újszászon is gond van az egészségügyi szolgáltatással. Lehet, hogy Orbán Viktor kormányfő a világbéke megteremtésével van elfoglalva, de közben idehaza a magyar emberek szó szerint szenvednek az elhanyagolt egészségügyi ellátástól.

Sziasztok! Most, hogy nincs gyerekorvos, hová lehet vinni a beteg gyereket, így hétvége előtt? – kérdezte Edina egy újszászi közösségi oldalon.
És a válaszokat Orbán Viktor kormányfőnek vagy Pintér Sándor nyugalmazott rendőrnek, jelenlegi egészségügyi miniszternek (már ez nonszensz), vagyis belügyminiszternek kellene elolvasnia. Vagy legalább Pócs Jánosnak, a körzet képviselőjének kellene a parlamentben felszólalnia és közvetítenie az újszásziak panaszát…
Dr. Ágotai Ede ezt kommentelte a poszthoz. Írása döbbenetes tényre világít rá: a magyar egészségügy romokban van. Nézzük:
„Tisztelt Kommentelők! Az önkormányzat folyamatosan keresi a gyermekorvost Valika doktornő halála óta. Legalább 20 gyermekorvossal tárgyaltak. (Sőt már a halála előtt is próbált a polgármester úr segíteni neki tartós helyettest keresni, eredménytelenül.) 5 millió forintot ajánlottunk fel annak, aki átveszi a helyet és szolgálati lakást is kapna. Nem volt jelentkező. Minden praktizáló gyermekorvos több körzetet is visz, annyira kevesen vannak. A praktizálók jó része ráadásul idős, nem tud annyi munkát vállalni, mint fiatalon. Hasonló a helyzet a háziorvosok terén is. Újszászon 4 orvosból 3 nyugdíjas. Nincs felhatalmazásom édesanyám korát közölni, de tudhatják, energikussága ellenére már jócskán nem fiatal. Mindkét, az önkormányzat által szerződtetett 2 ösztöndíjas fiatal háziorvosjelölt visszamondta a szerződést, egyikük külföldre távozott, másikuk kórházban dolgozik. Fogorvosi helyzet: Szászbereken megint nincs fogorvos, Alattyánban nyugdíjba ment, már onnan is hívogatnak a betegek, mert nem tudnak hová fordulni. Zagyvarékason dr. Sándor Erzsébet fogorvos kolléga szintén idős, egy idő után ő is kiesik. El tudják képzelni, mi lesz, ha az idős kollégák leteszik a lantot? Honnan kerítsenek az önkormányzatok ennyi szakvizsgás (enélkül nem vihet önállóan praxist) orvost? Ez a probléma jócskán túlmutat az önkormányzatok hatáskörén. Állami megoldás: ha pl. nincsen fogorvos tartósan egy körzetben, az ÁNTSZ határozata alapján ellátásra köteleznek egy másik körzetet -természetesen rendelési idő és finanszírozás bővítés nélkül. Hogy lássak el ugyanannyi óraszámban még egy körzetet úgy, hogy a saját betegeimre nem jut idő? Papíron persze így meg van oldva. Válaszomat nem vitaindítónak szántam, csak közöltem, mi a való világ. Nem mellesleg el kellene gondolkozni a társadalomnak, hogy nem érné-e meg jobban egészségesen élni, mint orvoshoz járni. Tisztelettel dr. Ágotai Ede.”
Virgínia ezt írta:
„Sajnálatos és gusztustalan, hogy egy “városban” konkrétan nem jut az ember normális gyermekorvosi ellátáshoz. Mi a kezdetektől másik városba (sőt, másik megyébe) hordjuk a gyereket, de azért az elég kemény, hogy aki ezt nem tudja megoldani a hétköznapokban, mert nincs autója, vagy olyan személy a környezetében, akinek jogosítványa van, az otthon sakkozik, hogy mit csináljon, vagy hova rohanjon a beteg gyerekkel.”
Attila így szólt hozzá:
„Hát sajnos továbbra is a gondok, amik nem fogynak, hanem gyarapodnak Újszászon! És egyetértek minden szülővel, ha beteg a gyerek, akkor vinni kell. Sajnos itt Újszászon ez nem megoldható, ráadásul engem se érdekelne, ha mondjuk az unokám nagyon beteg, hogy miért nincs orvos! Mivel gyermekeink közösségbe járnak, így nagyobb az esélye a megbetegedésnek. És az, hogy a másik faluban, városban mi van és mi nincs, az engem nagyon nem érdekel. Mert ha érdekelne akkor, biztos alul maradna Újszász a fejlődési ranglistán!! Ahogy írni szokták: előre megyünk, nem hátra!!! Vagy mégis??? Úgyhogy mi, újszászi polgárok, kérjük a vezetőséget, hogy igenis találjanak megoldást ezekre a dolgokra, mert ezek a fontos dolgok!!! És nem a lecsófesztivál!!! Köszönjük!”
Úgy tűnik tehát, hogy hiába posztolnak lelkendezve a fideszes képviselők arról, hogy a magyar vidék mennyire fontos a kormányzatnak, a valóság egyáltalán nem erről szól. Mert hiába épülnek bölcsődék, meg adnak falusi csok-ot meg csábítják az embereket vidékre, csak a nagyon bátrak élnek ezekkel a lehetőségekkel. Hiszen ha nem működnek a szolgáltatások, nincs például nemhogy orvos, de mentő sem a közelben, de posta vagy bank, iskola sem, nagyon nehéz élettel megtölteni a magyar vidéket.