Váratlanul megvált jegyzőjétől a jászberényi polgármester. Baloghné dr. Seres Krisztina február 28-ig látja el feladatát, helyére új jegyzőt keresnek, közölte Budai Lóránt polgármester.

Ezúton tájékoztatok mindenkit, hogy Baloghné dr. Seres Krisztina jegyző asszonnyal a mai napon közös megegyezést írtunk alá, melynek értelmében jegyző asszony e megbízatása 2025. február 28-án véget ér Jászberényben – közölte szerdán Budai Lóránt.
Jászberény polgármestere hozzátette:
„Kedves Krisztina! Köszönöm az elmúlt tíz év barátságát és az elmúlt öt év közös munkáját, további életedhez sok sikert és jó egészséget kívánok!
A jegyzői munkakör betöltése érdekében néhány napon belül pályázatot írunk ki. Bízom benne, hogy mielőbb megtaláljuk a legalkalmasabb munkatársat erre a fontos pozícióra.”
A jegyző menesztése váratlanul érte a várost. A jogvégzett szakembert sokan szerették, egyenes jelleme és kiváló szakmai munkája elismerést váltott ki a városban. Bár nem jász, de sokan annak tekintették, ami nem kis szó a jászok fővárosában, itt nem fogadnak be csak úgy valakit.
Többen is úgy vélik, hogy a város vezetője és a jegyző összekülönbözhetett az alpolgármester és a képviselők illetményemelése kapcsán.
Enikő ezt írta: „Röhej! Mindezt azért, mert az illetményemelés ellen emelt szót! Hát, mindenkinek magába lehet nézni!”
Lukácsi Katalin úgy fogalmazott, hogy: „Nagy veszteség éri Jászberényt ezzel. Isten veled, és sok sikert a továbbiakban, kedves Seres Krisztina! A Jászság most már a szívedben mindig veled lesz!”
Budai Lóránt komoly összegű illetményemelést próbált az utóbbi időben keresztülverni a közgyűlésen alpolgármestere számára (és a képviselőknek is), de ezt még saját ellenzéki társai sem fogadták el. Ez ellen szót is emelt Budai, aki úgy fogalmazott, nem hitte volna, hogy ellenzéki társaival is meg kell majd egyszer küzdenie.
Budai így fogalmazott az ominózus közgyűlést követően:
„…a legnagyobb vihart mégsem az előttünk álló esztendőre való felkészülés hozta, hanem valami egészen más. Egy moralitásában fajsúlyos, konkrét tartalmában viszont kicsinyes téma: a pénz.
Történt ugyanis, hogy a közigazgatási és területfejlesztési miniszter egy, az Országgyűlésnek benyújtott törvénymódosítási javaslatban kezdeményezte a polgármesterek illetményének emelését. Fontos tehát tisztázni, hogy a döntést nem én kezdeményeztem, a parlament ezt megszavazta, így a témát minden önkormányzatnak kötelező volt megtárgyalnia.
De ha már így történt, úgy gondoltam, hogy ehhez, az Országgyűlés által meghatározott összeghez igazítom a képviselők és az alpolgármester illetményét. És ekkor olyan történt, ami a korábbi ciklusokban sosem: a saját képviselőim kérdőjelezték meg a döntésem és szavaztak ellenem.
Sokat lehetne beszélni az előzményekről, az okokról és a lehetséges következményekről, de azóta sem találom a megfelelő szavakat.”
Úgy tűnhet, ez a feszültség elérhette a jegyzőt is, akinek emiatt távoznia kellett a hivatal éléről.