A Közép-Tisza-Vidéki Horgász Egyesületek Szövetsége (KTVHESZ) tovább folytatja a horgászhelyek kialakítását az Ártéri horgásztó (Vegyi kubik ) partján.

Mint írták, az évek alatt elszaporodott gyalogakác kizúzása történt meg, mely által bővültek a vízparti horgászati lehetőségek és a csónak kikötésére használható helyek is.
Az szövetség megjegyezte, hogy az idegenhonos inváziós fajok tudásbázisa a következőket írja a gyalogakácról:
Eredeti hazája Észak-Amerika délkeleti és Mexikó északkeleti részén található. A fajt, mint dísznövényt, 1724-ben hozták először Angliába, majd 1750 körül került Európa kontinentális részére.
Hazánkban korábban erdőgazdasági, talajvédelmi céllal telepítették, remélt előnyeit azonban felülmúlják az általa okozott problémák, ezért ültetése hazánkban már nem gyakorlat. Gyors, spontán terjedésével és növekedésével elsősorban a hullámtéren az erdőfelújítások és telepítések nehezen visszaszorítható gyomnövénnyé lett.
Természetvédelmi szempontból elsődlegesen az ártéri fátlan növényzetre, különösen a gyepekre van negatív hatással. Árnyalása és egyéb (pl. allelopatikus) úton kifejtett konkurenciája révén a gyep fajait kiszorítja.
A gyalogakáccal fertőzött területeken az eredeti fészkelők (pl. haris) és a nyílt területeken táplálkozó ragadozó madarak számára is alkalmatlanná válik az élőhely, és általában is igen szegényes a homogén gyalogakácos állatvilága.
A nagy testű emlősfajok (őz, szarvas) számára az ilyen állomány jóformán átjárhatatlanná válik. Ezek a zárt, monodomináns gyalogakácosok hosszú ideig szukcessziós elnyelő állapotot, egyfajta „zöld sivatagot” jelentenek a hullámtereken és gyepterületeken.
Forrás: KTVHESZ Facebook